Office 365

אופיס 365 – שירות הענן מבית מיקרוסופט

אופיס 365 – חבילת שירותי הענן של Microsoft, משרד נייד, להיות מחוברים למידע העסקי העדכני מכל מקום.

שירות Office 365 הופך להיות סטנדרט כמעט בכל מקום, השם קצת מבלבל כי תחת המיתוג ישנם מאות מוצרים שונים, מגוון גדול של מסלולים ואפשרויות חלקן מצויינות וחלקן מיותרות או לא בשלות.
שני השירותים המובילים הם שירותי הדואר וחבילת האופיס במודל רישוי חודשי המאפשר לכל משתמש להתקין עד 5 רשיונות, אך ישנם עו שירותים רבים כמו OneDrive לאחסון קבצים בענן SharePoint, Skype for business , Yammer ועוד רבים.

מהם יתרונות השירות?

עבודה עם שירות ענן מאפשר לארגונים ללא תלות בגודלם לעבוד על מערכות מחשוב יציבות ואמינות תוך ביטול הצורך בהשקעות יקרות ותחזוקה יקרה. אם עד לפני מספר שנים עסק שרצה לעבוד עם שרת Exchange נדרש להשקעות של אלפי דולרים ותחזוקה יקרה, היום ניתן לרכוש את השירות בדולרים בודדים וכל כאב הראש והעלויות היקרות של התחזוקה כמעט ולא קיימות. לא צריך לרכוש שרת, רישוי, אל-פסק, אנטי-וירוס, אנטי-ספאם, ביטוח, מיזוג, לא צריך לבצע שדרוגים. פשוט מזמינים מנויים כמספר העובדים ומתחילים לעבוד.

דואר ארגוני (Exchange)

שירות אשר מתחבר לתוכנת האאוטלוק המוכרת לכל עובד ומעניק לה יכולות עסקיות מתקדמות:

 • שיתוף יומנים בין העובדים
  עכשיו המזכירה יכולה לצפות או לנהל את לוח-השנה של העובדים, ולמעשה כל תיקייה באוטלוק ניתנת לשיתוף עם עובדים אחרים.
 • חיבור מחשבים מרוחקים
  דואר ארגוני של מיקרוסופט מאפשר עבודה מהמחשב בבית, בסניף מרוחק או דרך האינטרנט באופן מלא. כל עדכון רשומה מיד יסונכרן לשאר תחנות הקצה.
 • סנכרון לטלפון הנייד
  סנכרון של הדואר, אנשי הקשר ולוח השנה לכל טלפון הופך את הטלפון למשרד נייד ומאפשר להגיב בזמן אמת ללקוחות. גם כאן כל פעולה שתעשו תעודכן מיד בשאר תחנות הקצה. שלחתם מייל? הוא כבר בפריטים שנשלחו במחשב השולחני, מחקתם/ הוספתם פגישה? המזכירה רואה זאת בזמן אמת.
 • גיבוי מידע
  שירות הדואר המנוהל אומנם אינו כולל גיבוי אמיתי אך ניתן להוסיף לו שירות גיבוי ובכך להבטיח שהמידע הרגיש ישמר. זכרו שהיום עיקר המידע העסקי נשמר בתוכנת ה- Outlook, גיבוי זו לא אופציה אלא הכרח.

רישוי אופיס

חבילת אופיס הכוללת את התוכנות: Word, Excel, PowerPoint, Outlook ותוכנות נוספות בהתאם לחבילה כמו Publisher, OneNote, Access שמעטים משתמשים בהן. רכישת מנוי Office 365 מאפשר לכל מנוי להתקין את התוכנה ב-5 מחשבים (PC, MAC, טלפונים חכמים). המנוי מקבל את הגירסה החדשה ביותר Office 2016 אשר מאפשרת ביצועים טובים יותר מול הענן.

אופיס 2016

ניתן לרכוש את השירות ישירות מ-Microsoft אך מומלץ לבצע את הרכישה דרך שותף מומחה אשר יוכל לסייע בתהליך בחירת החבילה הנכונה לעסק, במיגרציה של המידע הישן, בהטמעה ובתמיכה השוטפת. Microsoft אומנם מספקת תמיכה אך היא מאוד מוגבלת ומסורבלת.

שימוש בענן של מיקרוסופט כולל יתרונות רבים כמו שירות ה Exchange (דואר ארגוני) שמאפשר שיתוף יומנים, סנכרון לטלפונים חכמים ועבודה מכל מקום. רישוי האופיס מאפשר התקנת הרישוי על 5 תחנות לכל משתמש. המעבר לענן חוסך ללקוח הוצאות יקרות של רכישה ותחזוקת שרתי דואר ומבטיח יציבות, יכולות ואבטחה מתקדמים יותר מפתרון מקומי.

כמה עולה שירות אופיס 365?

השירות כולל מגוון מסלולים החל מ-5$ לחודש לתיבת דואר ארגוני והמסלול הפופלרי ביותר עולה 15$ וכולל גם את רישוי לתוכנת האאוטלוק, נפח אחסון בענן. מגוון המסלולים והאפשרויות גדול מאוד ולכן מומלץ להעזר בשותף מומחה אשר יתאים את החבילה הנכונה לעסק.
בנוסף לעלות השירות של מסלולי Microsoft יש לקחת בחשבון עלויות נוספות של מיגרציה, הטמעה, תמיכה ושירותים משלימים כמו גיבוי ואבטחה מתקדמת, אלו לא כלולים במחיר השירות הבסיסי.

אופיס 365 או G Suite?

G-Suite (לשעבר Google Apps) הינה מתחרה לשירותי הענן של מיקרוסופט, אופיס 365, אך אין כאן תחרות אמיתי שכן לכל אחד מהשירותים יש חוזקות וקהל לקוחות מאוד ברור.
Office365 מיועד בעיקר לעסקים מסורתיים שרגילים וחייבים לעבוד עם תוכנות אופיס המוכרות שהן למשה סטנדרט מוביל בשוק. יכולות התוכנות מתקדמות יותר ונוחות השימוש גבוהה יותר. G-Suite חזק בארגונים טכנולוגיים מתקדמים כמו חברות סטארט-אפ, אשר אינם נדרשים ליכולות המתקדמות (לדוגמא נסו לייצר קובץ אקסל) אך מבקשים לעבוד באופן זמין מכל מקום ולעבוד בשיתוף על קבצים. גוגל מאוד חזקה ביכולות השיתוף שלה ואילו מיקרוסופט מאוד חלשה. על הנייר 2 החברות מציעות את אותן יכולות, אך המציאות שונה.
למידע נוסף בנושא…

אופיס 365 – שאלות נפוצות

איזה מסלול מתאים לי?

ישנם מגוון מסלולים רבים המותאמים לכל ארגון, מומלץ להעזר בשותף מומחה להתאמת החבילה הנכונה עבורך.

מה ההבדל בין רכישת מנוי Office 365 לרכישת רישוי חד פעמי?

מנוי מאפשר התקנה על 5 התקנים למנוי, דלגומא מחשב במשרד ובבית, מחשב נייד טאבלט וטלפון חכם, המנוי כולל שדרוגים, רכישת רישוי מתאימה להתקנה על מחשב בודד, ואינה כוללת שדרוגים.

האם יש תמיכה בעברית?

כן, קיימת תמיכת לרמת אדמין בלבד, תמיכה לתקלות בצד שרת וממשק ניהול. לתפעול בצד לקוח יש לרכוש שירות משותף מומחה.

האם יש דרישה למינימום משתמשים?

לא, ניתן לקחת את השירות גם למשתמש יחיד.

האם השירות הוא רק דרך האינטרנט?

לא, יתרון גדול של שירות אופיס 365 הוא יכולת לעבודה גם ללא קישוריות אינטרנט, עבודה עם תוכנת אופיס בהתקנה מלאה על המחשבים וסנכרון המידע לתחנת הקצה כך שניתן לעבוד גם ללא חיבור רציף לאינטרנט

האם יש התחייבות לתקופה?

ניתן לבחור בין מנוי שנתי או חודשי, למנוי שנתי יש הנחה נוספת
צור קשר

צור קשר

מעוניין לשמוע פרטים נוספים?
השאר פרטייך לשיחת חינם עם יועץ.

 

בדוק גם

שולחן עבודה וירטואלי

שולחן עבודה וירטואלי – Virtual Desktop

לשולחן עבודה וירטואלי יש הרבה כינויים: שולחן עבודה מרחוק, תחנת עבודה בענן Virtual Desktop, Remote …