שולחן עבודה וירטואלי

שולחן עבודה וירטואלי – Virtual Desktop

לשולחן עבודה וירטואלי יש הרבה כינויים: שולחן עבודה מרחוק, תחנת עבודה בענן Virtual Desktop, Remote Desktop, Desktop as a Service ועוד. כולם מדברים על הפתרון אך לא על הטכנולוגיה. בעמוד זה נעשה לכם קצת סדר.

מה זה שולחן עבודה וירטואלי?

אם ניקח את המחשב שלכם, נארח אותו בענן ונאפשר לכם לגשת אליו מכל מחשב, נוכל לספק לכם זמינות לסביבה המוכרת, לתוכנות ולקבצים שאתם רגילים לראות ולהתחבר רק מהמשרד. אומנם שירותי הענן מאפשרים היום לבדוק גם מהטלפון והמחשב בבית את הדואר ולגשת לעוד מערכות אך זו לא סביבת עבודה מלאה ובוודאי לא מאובטחת כנדרש.
שולחן עבודה וירטואלי הוא חלק ממשרד-חכם, פתרון אמיתי של סביבה מלאה בענן. עם גישה לדואר, ולקבצי האופיס, לחשבשבת למערכת ניהול הלקוחות (CRM) או כל תוכנה ארגונית הנדרשת לעבודה.

מה עדיף? שולחן וירטואלי או פיזי?

העתיד ידוע וכולם יעבדו בסביבה וירטואלי בענן, שם המידע פשוט עובד יותר טוב, אך עדיין שולחן עובדה בענן לא מתאים לכל אחד. השירות מתאים לעסקים אשר רוצים להוציא את כאב הראש של תחזוקת שרתים ותמיכה טכנית אינטנסיבית. עסקים רבים עדיין מפחדים להוציא את המידע ולשמור אותו בענן, זה תהליך פסיכולוגי או הטעיה של מי שאינו מכיר את יתרונות הענן. בחלק מהמקרים דרישות טכניות מתקדמות יכולות להפוך את המחיר ללא כדאי, כך לדוגמא משרד פרסום שעובד עם גרפיקה כבדה וצריך שולחן עבודה עם משאבים יקרים סביר להניח שיבחר ברכישת מחשב מקומי. שולחן עבודה וירטואלי מתאים למרבית העסקים המבקשים להבטיח שהסביבה הממומחשבת שלהם תעבוד מכל מקום ובאופן מאובטח.

הקשר בין קורונה להמשכיות עסקית

הקורונה משנה את העולם, המונח המשכיות עסקית שהיה שמור לעסקים גדולים הפך מביטוי מפחיד ורחוק לשאלה קיומית לעסקים רבים. בזמן קצר נדרשו כל העובדים לעבור לעבוד מהבית, בחנויות המחשבים אזלו תוך שבוע כל המחשבים ומצלמות הרשת ועסקים נאלצו לבקש מהעובדים לעבוד על המחשב היביתי שאינו מאובטח ושותפים לו כל בני הבית.
שולחן עבודה וירטואלי הוא פתרון מושלם לעבודה מכל מחשב. קיימת הפרדה מלאה בין הסביבה הביתית לסביבה העסקית שנשמרת סטרילית ומאובטחת בהתאמה מלאה למדיניות אבטחת המידע של הארגון.

טכנולוגיות שולחן עבודה מרוחק

קיימים פתרונות רבים בשוק, RDP, DaaS, WVD ועוד. לכל טכנולוגיה יש את היתרונות והחסרונות שלה ונדרשת עבודת אפיון והתאמה מקצועית לבחירת הפתרון המתאים ללקוח.
חלקם מבוססים על ספקים מקומים בישראל שבנו פתרון על תשתיות המאוחסנות בחוות שרתים בישראל – היתרון זמני תגובה מהירים ומחירים זולים.
חלקם מבוססים על תשתיות של הספקים הגדולים כמו אמזון או מיקרוסופט אשר מספקים פתקון אמין ויציב באופן משמעותי מהפתרונות המתחרים. יותר יכולות טכנולוגיות ועמידה בכל סוגי התקינה והרגולציה.

צור קשר

צור קשר

מעוניין לשמוע פרטים נוספים?
השאר פרטייך לשיחת חינם עם יועץ.

בדוק גם

אבטחת מידע

אבטחת מידע – כך מתחילים (מעודכן דצמבר 2020)

מי אחראי לאבטחת המידע?  האחריות היא בראש ובראשונה על הנהלת הארגון!. לא איש המחשבים וגם …