Data Center

אירוח אתרים

הדברים שצריך לדעת על אירוח אתרים

שירות אירוח אתרים מציע אחזקת אתר, קבצים ותכנים לצורך אחזורם מרשת האינטרנט. השירות מתבצע על גבי חוות שרתי אינטרנט.

אחד הדברים האחרונים שנרצה לחשוב עליהם כשאנחנו מקימים אתר זה איכן נארח אותו. אם זאת, אירוח אתרים בעל חשיבות רבה לביצועי האתר ולקידומו בהמשך הדרך. אתר האינטרנט שלנו נדרש להימצא על שרת אינטרנט שנתקין על מחשב אצלנו או (כמקובל) בידיה של חברה המארחת אתרים על גבי שרתים ייעודיים.

היתרונות של אחסון אתר בידיה של חברה מארחת

עקרונית, ניתן בהחלט להעמיד שרת אירוח באיזו פינה במשרד, אך מפספסים על הדרך כמה יתרונות חשובים שאותם נפרט:

  • תעבורה מהירה – אחד הפרמטרים החשובים לדירוג אתר בימים זה מהירות העלאה. גוגל בוחנת את המהירות שהאתר שלכם עולה על מחשבים וסמארטפונים ונותנת לכם על זה ציון. מעבר לכך וזה יותר גרוע, גם הגולשים נותנים לכם דירוג וזה באמצעות הרגליים או יותר נכון האצבעות. אתרים שעולים לאט ננטשים עוד לפני שעלו וזה באחוזים גבוהים. חברות אחסון אתרים דואגות לפס רחב מאד וקרבה לשדרות תקשורת מרכזיות המקצרות ככל האפשר את זמני התגובה.
  • שומרים על זמינות גבוהה – אתם לא רוצים שידבק באתר שלכם רבב בכל הקשור לזמינות. לכן, חשוב שהאתר שלכם יאוחסן במקום המוגן מנפילות חשמל, נפילות תקשורת, נפילות פיזיות, וירוסים, ידיים פזיזות וכשלי חומרה. לכן, סביבת האחסון נדרשת להיות מוגנת ביותר ולכלול רכיבים מתקדמים של גיבוי חשמלי, חומות אש, תוכנות אנטי-וירוס מעודכנות, צוות מיומן וכן תקשורת חזקה וכפולה.
  • שומרים על המידע שלכם ושל הלקוחות שלכם – כמו בסעיף הקודם, מדובר בעניין רגיש. אתם לא רוצים שמידע חסוי ייגנב על ידי האקרים ולכך נדרשת תשתית וידע רב בתחום. סביבת האירוח מוגנת באמצעות רכיבי חומת אש מתקדמים ותוכנות אנטי-וירוס. בנוסף, הצוותים המתחזקים את שרתי האינטרנט מבצעים ניתור תמידי של התעבורה בשרתים וזיהוי התקפות שונות לרבות התקפת מניעת שרות (DDOS). קראו עוד על אבטחת מידע ברשת.

בוחרים בין חבילות אירוח אתרים

עלות אירוח אתרים נגזרת ממספר פרמטרים שאותם נפרט כאן:

שטח אחסון – אתר קטן יוכל בהחלט להסתפק בכמה מאות מגה בייט אחסנה ובעליו ישלם על השירות כ 10 ₪ ויותר לחודש אחסון. נפחים אלה מתאימים לאתרים קטנים כמו בלוגים, אתרי תדמית ודפי נחיתה. אם יש לכם אתר חדשות, אתר קטלוגי ואתרי חנות יש מצב שתזדקקו למספר ג’יגה של אחסון. במצב זה המחיר מכפיל ומשלש את עצמו ויגיע לסכום צנוע של עשרות בודדות של שקלים. אם אתם בעסקי וידאו תצטרכו עשרות ג’יגות שיעלו לכם כ 50 – 100 ש”ח. עבור מה צריך יותר שטח אחסון?  עוד דפים, תמונות, קבצי סאונד, וידאו ואלה תופסים מקום. ככל שהאתר יותר גדול ויותר עשיר במידע כבר (בעיקר מדיה) הוא יתפוס יותר שטח על השרת.

מספר תיבות מייל – ככל שמשלמים יותר מקבלים יותר. מקבלים תיבת מייל בודדת לחבילה בסיסית ותיבות נוספות לחבילות מתקדמות. ראוי לציין שחברות רבות אינן מגבילות את מספר תיבות המייל ומציעות חבילות אלה בעשרות בודדות של שקלים לחודש.

היקף תעבורה – אם מתחיל להיות ממש שמח אצלכם באתר ובמיוחד באתרים עם סטרימינג ,מהר מאד יתברר שרוחב הפס אצלכם לא מספיק. דבר זה גורם לירידת ביצועים שתוביל להפחתת דרוגים ונטישת גולשים. במצבים אלה רוחב פס חזק הכרחי להמשך קיומו של האתר שלכם ועבור נפח תעבורה גדול יותר משלמים בהתאם.

עוצמת השרתים – האתר שלכם רץ על קורקינט או F16? כמו כל תוכנה אחרת, אתר מונע על ידי כוח עיבוד וממנו נגזרת מהירות התגובה שלו וזה כולל משאבי זיכרון, ביצועי המעבד/ים בשרת ורוחב פס. שרתים חזקים ומרובי ליבות עולים יותר, אלה יוצעו עם יותר זיכרון בטכנולוגיה עדכנית ומתקדמת.

מערכת הפעלה – שירותי אירוח אתרים יושבים על לינוקס (זול יותר) או חלונות (היקרים). יש בעולם כ 167 מיליון אתרים פעילים (נכון ל 2016). כ 10 אחוזים מהאתרים רצים על מיקרוסופט IIS  וכמעט חמישים אחוז רצים על אפאצ’י (לינוקס). הדעה הרווחת היא שהביצועים של אפאצ’י גוברים על IIS. אתרים שנבנו בשפות  .NETוכןASP  נשענים על מסד נתונים מסוג MSSQL  (שרפויינט) ומתאימים יותר לאירוח בשרתי מיקרוסופט. לעומתם  אתרים שנבנו על PERL וכן PHP (וורדפרס) נשענים על מסד נתונים MYSQL ועדיף שירוצו על לינוקס. קראו עוד על פלטפורמות אתרים.

קבלו מספר אפשרויות לאחסון אתרים

הסוג הזול והפופולארי של אירוח אתרים זה “אחסון משותף” וזה בדיוק כמו שזה נשמע. האתר שלכם יאוחסן על שרת ביחד עם אתרים נוספים. שירות זה מתאים לאתרים קטנים עד בינוניים ועם תעבורה יחסית דלה. לאתרים עמוסים קצת יותר יידרש אחסון על גבי שרת וירטואלי או VPS. שרתים וירטואליים הינם חלוקה וירטואלית למספר שרתים “בכאילו” על שרת פיזי אחד. הפעם מי שמטפל באתר שלכם הינו שרת בודד. אם כל זה לא מספיק, הגיע הזמן לחשוב בגדול וללכת על שרת ייעודי. זה יקר ואתם תקועים עם חומרה מסוימת, אבל זה עובד רק עבורכם.

אז איזה מקום אחסון עדיף?

אחרי שבררתם מספר חברות על בסיס מחיר והתאמה נותר הדבר האחרון ואולי החשוב מכולם – שירות. שירות אירוח אתרים נדרש להיות זמין ואפקטיבי. אתם לא רוצים להפקיד את האתר שלכם בידי חברה חדשה, אלמונית ושנמצאת באזרבייג’ן. כשאתם מתקשרים לתמיכה, מישהו צריך לענות שם, בזמן סביר ולתת לכם מענה שלם. אם לא התרשמתם מהיחס, ארזו את המזוודות ותמשיכו הלאה. בנוסף לכך, יש את עניין הגיבויים. בררו שהחברה המארחת שומרת על האתר שלכם ומסוגלת לשחזר אותו. חברות מארחות מציעות גם שמות דומיין. שירות זה מקל ומוסיף ערך מוסף לשירות.

צור קשר

צור קשר

מעוניין לשמוע פרטים נוספים?
השאר פרטייך לשיחת חינם עם יועץ.

בדוק גם

משרד חכם

משרד חכם

המשרד החכם מבוסס על שירותי ענן. השירות מספק מענה מקיף לכל דרישות הארגון על תשתיות …