Wix VS WordPress

Wix או WordPress

Wix VS WP

אחת המהלכים החשובים בשלב הקמת יוזמה חדשה, הינה בניית אתר אינטרנט מתאים. לפני שעושים צעד ולו הקטן ביותר נדרשים לבחירת פלטפורמה וזה בעיקר אומר בחירה בין וורדפרס (WP) וכן WIX המצוינות והחינמיות. קיימות כמובן פלטפורמות רבות נוספות, אך לא נדון בהן כלל וזאת בשל המשניות שלהן וכן מפני שניתן להקיש מדיון זה על כולן.

פעם לפני שנים רבות..

אנשים היו בונים אתר מאפס, אבל ממש מאפס ומכניסים קוד HTML לאן שצריך ומריצים את זה. עם הזמן התחילו להשתחרר סטים של אלמנטים מוכנים לבניית אתרים ואלה נארזו כחבילות כמו ג’ומלה, WP וכו’. קראו עוד כאן על בניית אתרים. מדובר בקהילות נלהבות של מפתחים המעוניינים לקדם תפיסה של קוד פתוח ושירותים חינמיים כקונטרה להתנהלות התאגידית. בשנים האחרונות אנו נתקלים ביותר ויותר פלטפורמות לבניית אתרים הנגישות לכל המעוניין וזאת ללא צורך בידע קודם כש WIX הישראלית עומדת בראשן.

פלטפורמת WordPress

WP החלה את דרכה כמערכת לבניית בלוגים ועם הזמן התפתחה והיום מהווה פלטפורמה מובילה, חזקה וחינמית. על גבי פלטפורמת WP ניתן לבנות אתרים חדישים ומרהיבים המכילים את כל הפיצ’רים הכי מתקדמים. לא צריך להיות גאון גדול בכדי להקים אתר מפואר ב WP שכן ניתן לרכוש תבניות מוכנות בכמה עשרות דולרים ומעט יותר. זה יכול להיות אתר תדמיתי, חנות, בלוג וכן כל דבר העולה על דעתכם. זה לא תמיד פשוט ולפעמים צריך להפשיל שרוולים ולכתוב קוד, אך בדרך כלל הכול די מסודר וכל שצריך לעשות זה להגדיר ולעצב.

פאנל הניהול ב WP מפורט וגמיש ביותר, כך שניתן להוסיף ולהחסיר אלמנטים ככל שנדרש. את התוספים ניתן להוריד ממערכת הניהול בקלות, לעדכן ולהסיר. חנות התוספים (החינמיים ברובם) עשירה ביותר וניתן למצוא פתרונות בכל תחום העולה על הדעת מכלי ניהול, הגנה ומעקב ועד טפסים ועורכי תוכן שונים.

פלטפורמת הWP  אינה מושלמת. חדשים בתחום בניית אתרים שרוצים לאתגר את עצמם עלולים לגלות שהפשטות של WP לא מספיק פשוטה עבורם. אלה עלולים לבלות ימים כלילות בכדי לפענח את מה שכתוב בכל קבצי העזרה ולהיכשל פעם אחר פעם עד שיצליחו לאלף את המערכת. מערכת ניהול התוכן המרשימה עלולה לבלבל מנהלים לא מנוסים שעלולים לעשות טעויות מביכות. רוצים לדעת יותר על קידום אורגני? כנסו כאן..

פלטפורמת WIX

חברת WIX הישראלית קבעה לעצמה מטרה ליצור פלטפורמת הקמת אתרים פשוטה לבנייה וניהול. זאת במטרה לאפשר לכל אחד לבנות לעצמו אתר וזאת ללא עזרתו של בונה אתרים. זאת ועוד, המערכת של WIX מאפשרת הקמת אתר חינמי (הכולל פרסומת קטנה) על גבי הפלטפורמה שלה או אתר בתשלום חודשי קבוע ונוח. WIX מאפשרת בניית אתרים מכל סוג ועבור כל מטרה, לרבות אתרים תדמיתיים, אתרי חנות, דפי נחיתה, בלוג ועוד’. לא צריך להיות בונה אתרים בשביל לבנות אתר נחמד בWIX, גם כשמדובר בחנות. במיוחד לאור העובדה שפלטפורמת ה WIX מציעה שפע תבניות מוכנות וכן מגוון כלים קלים לתפעול בחנות הזמינה בעורך. לא ברור מספיק? ממתין לכם אשף נוח שיוביל אתכם אל היעד בנוחות ובקלות.

פאנל הניהול של WIX הינו נוח ביותר וברור. עם WIX אתם לא הולכים לאיבוד בשום תחום. עשיתם טעות? אפשר לחזור אחורה ולתקן. הסתבכתם עם שמות דומיין? אל דאגה זה הכול שם ולא צריך להתקשר לספק ולא למארח. רוצים להוסיף פיצ’רים חדשים? אין בעיה, גוררים ומשחררים. גם כשרוצים לשדרג לחנות, אין צורך להפוך עולמות, פותחים חשבון פרימיום ומורידים את כל האלמנטים הדרושים לדף המכירה החדש. כנסו כאן עבור מידע על קידום ממומן לקמפיינים שלכם.

WIX נהדרת, אבל לא מושלמת. לפעמים המערכת מתנהגת מוזר ודברים מתחרבשים. אם אתם חדשים בתחום בניית אתרים אתם עלולים לאבד את הסבלנות כשדברים לא הולכים חלק והדף שארגנתם הפך לסלט, כך שגם בWIX צריך זמן וסבלנות ללמוד ולהשתפר.

מה עדיף לי, WIX או WP?

כל צורך והפלטפורמה המתאימה לו.

פלטפורמה לעסקים מבוססים – אם אתם עסק רציני עם תקציב ויכולת, כפי הנראה אין לכם זמן ורצון לבנות בעצמכם אתר. כמו כן, רמת הגימור של אתרי WP עולה על אתרי WIX באופן משמעותי. בנוסף לכך תגלו שלפלטפורמת ה WP יש כלים חזקים לקידום, ניתור, הגנה ואופטימיזציה שקשה לוותר עליהם בנישות תחרותיות. בנוסף לכך, לWIX אין אפשרות להגדרת כתובת בעברית, דבר שגורע בקידום בעברית. לכן, אם אתם מרגישים בנוח להיפרד מכמה אלפי שקלים ואף יותר, לכו על WP.

פלטפורמה ליוזמות חדשות – יש לכם רעיון חדש? מעולה. בכדי להתחיל את הפרוייקט או העסק החדש שלכם, כדאי קודם כל לעשות פיילוט בעלויות צנועות והקמת את עם WIX מהווה פתרון מצוין לכך. אם וכאשר תחליטו שזהו ואתם מוכנים ליותר, אז כבר יש לכם מודל ברור ומוכר שעל פיו תוכלו לבנות אתר חדש ב WP בלי להתברבר.

סקיצה ראשונית – לפעמים לפני שמקימים אתר חדש, רצוי לבנות מודל במהירות, ככה בשביל להתרשם. בניית מודל חוסכת טעויות גדולות ואת הצורך לבצע שינויים מהותיים באתר האמיתי. פלטפורמת WIX נהדרת למשימה זאת ולא עולה שקל. את התוצאה אפשר להראות ללקוח שלכם או בדיוק ההפך ולהציג לבונה האתרים את מה שאתם מעוניינים שיבנה עבורכם.

אתר עסקי צנוע או אתר פרטי – לא תמיד יש לנו צורך באתר חזק. אתר WIX יכול בהחלט להתאים לכל מי שיש לו דרישות צנועות. אתר תדמיתי או אישי צנוע, יכול לשמש בהצלחה למגוון משימות מבלי להיות תובעני מידי.

בחירת פלטפורמת אתר אופטימלית תעזור לכם לכוון נכון את האלמנט החשוב ביותר בניהול הנכסים והתדמית שלכם ברשת וזה האתר שלכם. קראו עוד על אירוח אתרים.

צור קשר

צור קשר

מעוניין לשמוע פרטים נוספים?
השאר פרטייך לשיחת חינם עם יועץ.

בדוק גם

משרד חכם

משרד חכם

המשרד החכם מבוסס על שירותי ענן. השירות מספק מענה מקיף לכל דרישות הארגון על תשתיות …